GTV Nedir? Nasıl Kullanılır ve En İyi Sonuçlar için 7 İpuçları ve Püf Noktaları!

GTV Nedir? Nasıl Kullanılır ve En İyi Sonuçlar için 7 İpuçları ve Püf Noktaları!

Instagram tekrar atıyorlar. Başka bir yeni özellik eklediler! Bu sefer BÜYÜK bir tanesi. IGTV'ye Giriş!

IGTV (Instagram TV) nedir?
Bu yeni özellik, kullanıcıların bir kanal oluşturmasına (bir YouTube kanalına benzer) ve videoların 15 saniyeden 1 saat uzunluğuna yüklenmesine izin verir (ancak çoğu kullanıcı bu saatte 10 dakika ile sınırlıdır). Bu, videoyu sıklıkla kullanan ancak Instagram’ın standart 60 saniyelik sınırıyla sınırlı olanlara harika bir haber olarak geliyor. Ayrıca, bireylerin, markaların ve işletmelerin ayrıntılı, uzun metrajlı video aracılığıyla izleyicileriyle daha fazla paylaşma fırsatı sunuyor!

IGTV ve YouTube arasındaki ana fark, Instagram'ın içerik oluşturucuları yalnızca dikey video yüklemelerini zorluyor, oysa YouTube kullanıcıları karşıdaki manzara videosuna alıştı. Instagram, kullanıcıların özellikle IGTV için orijinal içerik oluşturmasını, YouTube videonuzun IGTV'ye biraz karmaşık bir şekilde gönderilmesini (bu yapılabilir, ancak IGTV'nin en boy oranına uyacak şekilde farklı şekilde dışa aktarılması gerekir) teşvik etmek için bu farkı uygulamaya koymuştur. Diğer önemli bir fark, içeriklerine göre videolar aramak için gerçek bir yol yoktur. Şu anda sadece Instagram kullanıcılarını arayabilirsiniz. Özellikle suluboya ile nasıl boyayacağınız konusunda bir video bulmak istiyorsanız, YouTube'da arama yapmaktan daha iyisiniz!

Farklılıklarına rağmen, IGTV'nin eklenmesi Instagram kullanıcılarının, takipçileriyle paylaşmak, izleyicilerini geliştirmek ve uzmanlıklarını göstermek için daha da heyecan verici içerikler oluşturacakları ve yükleyebilecekleri anlamına geliyor!

IGTV'yi keşfetmeye hazır mısınız? Başlamak için aşağıdaki adım adım eğiticiyi takip edin:

IGTV Kanalı Nasıl Oluşturulur ?

 1. Cover Kapağı Düzenle’ye dokunun ve kamera rulonuzdan bir kapak resmi yükleyin veya klipten birini seçmek için‘ Kapak Videodan Video’yu seçin.
 2. Video Videodan bir kapak seçerseniz, ekranın altındaki beyaz kutuyu videonuzdan kaydırın ve kapağınız olarak istediğiniz görüntüyü durdurun.
 3. ‘‘ Bitti’ye dokunun
 4. ‘‘ Post’a dokunun

Instagram.com ile yüklemek için:

Videonuz artık yayında ve IGTV kanalınızdan görüntülenebilir! Instagram takipçileriniz Instagram yayınlarının en üstünde bir bildirim görecekler, yeni bir video yüklediniz, ancak IGTV kullanan diğer pek çok kişiyi izliyorlarsa uzun sürmeyebilir. Videolarınızı görmek için daha fazla kullanıcı edinmek için yeni bir gönderi yüklemeyi deneyin veya kanalınıza eklediğinizi belirten Instagram hikayesi (bunun nasıl yapılacağına ilişkin ipuçlarını ve ipuçlarını aşağıda bulabilirsiniz)

IGTV Analizlerine Nasıl Erişilir ve Anlaşılır?
IGTV, kanalınıza yüklediğiniz her video için nispeten ayrıntılı analizler sunar. Bunları yakından takip ederek, izleyicileri ve kitleyi elde tutma oranını artırmak için stratejinizde değişiklikler yapabilirsiniz. Analizlerinizi görmek için:

Burada videoyu göreceksiniz:

 1. Görünümler (videonuzun en az 3 saniyesini kaç kişi izledi)
 2. Beğeni (videoyu kaç kişi beğendi) 
 3. Yorumlar (kaç yorum kaldı)
 4. Watch İzlenen ortalama yüzde (tüm görüntüleyenler tarafından izlenen videonuzun ortalama uzunluğu)
 5. Plays Belirli bir zamanda oyunların yüzdesi (belirli bir zamanda izlemeye devam edenlerin miktarını gösterir)
 6.  IGTV videoları 9:16 en boy oranında veya 1080 x 1920 pikselde kaydedilmelidir (telefonunuzu dik olarak kaydederseniz, bunun için endişelenmenize gerek yoktur!)
 7.  Instagram Hikayeler dahilinde IGTV videonuza bağlantı kurabilirsiniz (bir hikaye yüklerken, bağlantı simgesini tıklayın, daha sonra ‘IGTV video’yu seçin ve bağlantı kurmak istediğiniz videoyu seçin).

2019-03-19 17:58:00

İlginizi çekebilecek diğer yazılar

İNSTAGRAM TAKİPÇİ ÇIKARTMA

İNSTAGRAM TAKİPÇİ ÇIKARTMA

Paylaşımlarınızı çok sayıda takipciye ulaştırma arzusu taşıyarak eklediğiniz çok sayıdaki takipci bir süre sonra size sıkıcı gelebilir.Böyle bir durumla karşı karşıya kaldığınızda

İnstagram Beğeni Kasma Sitesi

İnstagram Beğeni Kasma Sitesi

İnstagram beğeni kasma siteleri arasında en basit kullanım kolaylığı sağlayan site instahilesi.com oluyor. İnstahilesi.com'a girerek günlük olarrak kendi hesaplarınızda bulunan gönderileri

En Güvenilir İnstagram Takipçi Hilesi

En Güvenilir İnstagram Takipçi Hilesi

Başka platformlarda yapılığı gibi kullanıcı bilgileri ve kimlik bilgileri depolanmadan Instagram Takipçi Hilesi yapmak güvenlik adına çok önemlidir. Ayrıca tamamen güvenilir alt